کودتا نیوز

ژوئیه 26, 2009

پاسخ شدید الحن آيت الله دستغيب به نامه خبرگان رهبري

Filed under: Uncategorized — koodetanews88 @ 10:07 ب.ظ.

آيت الله «سيدعلي محمد دستغيب شيرازي» با صدور پيامي به شدت به نامه منتسب به اکثريت اعضاي مجلس خبرگان رهبري اعتراض کرد و خواستار بازگشت امضا کنندگان نامه به خواست ملت شد. به گزارش «اعتماد» نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبري در بيانيه اش تصريح کرد؛ «بعضي افراد فکر مي کنند دفاع از خطبه روز جمعه 21/3/88 آيت الله هاشمي دفاع از شخص هاشمي و مقابله با مخالفين هاشمي است، در صورتي که هر شخص فهيم اين خطبه را تقدير مي کند و نقطه قوت جهت استمرار جمهوري اسلامي ايران مي داند چون مطالب جناب آقاي هاشمي همان مطالبات مردم است که امام امت(ره) براي آنها احترام قائل بود. شما آيت الله هاشمي رفسنجاني را نصيحت کرديد، اما ظاهراً فراموش کرده ايد که ايشان بعد از فوت امام امت (ره) بدون فوت وقت و با وجود حضرات آيات صافي گلپايگاني، اردبيلي، مشکيني، اميني و ديگر بزرگان از علما، ايشان براي حفظ نظام همه توان خود را گذاشت و با سخنان خود خبرگان را آماده کرد به حضرت آيت الله خامنه يي راي بدهند، با آن حساسيت زماني که يقيناً مکتوب است، آنگاه کسي نگفت خلاف نظام سخن مي گويد و خلاف نظام عمل مي کند، موجب تفرقه شده، اما اکنون که حقايقي برخلاف ميل شما مي گويد و بر همه شما خوب واضح است که حقيقت چيست حالت اعتراض داريد. اين انصاف است؟ پس غرض از اين بيانيه حفظ نظام نيست.»
ayatolahdastghaib
به گزارش سايت رسمي دستغيب وي افزود؛ «شما توصيه به اخلاق مي کنيد، خوب بود از آن همه خلاف شرع ها که در مناظره تلويزيوني روي داد، نهي مي کرديد. بياييد در عوض اين کارها دست مهر و محبت به سر مردم بکشيد، زنداني ها را آزاد کنيد، عذرخواهي کنيد، با آزادي آنها به خواست اکثريت گوش دهيد. ضمناً قابل توجه اينکه بيان مي شود اعترافاتي در زندان صورت گرفته به عنوان مدرک جرم، بايد گفته شود هيچ مرجعي چنين فتوايي جهت صحت چنين اعترافاتي نمي تواند بدهد. لذا از نظر شرعي و قانوني مدرک نمي باشد.

Advertisements

13 دیدگاه »

 1. […] پاسخ شدید الحن آيت الله دستغيب به نامه خبرگان رهبري آيت الله «سيدعلي محمد دستغيب شيرازي» با صدور پيامي به شدت به نامه منتسب به اکثريت اعضاي مجلس خبرگان رهبري اعتراض کرد و خواستار بازگشت امضا کنندگان نامه به خواست ملت شد. به گزارش “اعتماد” نماينده فارس در مجلس خبرگان رهبري در بيانيه اش تصريح کرد؛ «بعضي افراد فکر مي کنند دفاع از خطبه روز جمعه 21/3/88 آيت الله هاشمي دفاع از شخص هاشمي و مقابله با مخالفين هاشمي است، در صورتي که هر شخص فهيم اين خطبه را تقدير مي کند و نقطه قوت جهت استمرار جمهوري اسلامي ايران مي داند چون مطالب جناب آقاي هاشمي همان مطالبات مردم است که امام امت(ره) براي آنها احترام قائل بود. شما آيت الله هاشمي رفسنجاني را نصيحت کرديد، اما ظاهراً فراموش کرده ايد که ايشان بعد از فوت امام امت (ره) بدون فوت وقت و با وجود حضرات آيات صافي گلپايگاني، اردبيلي، مشکيني، اميني و ديگر بزرگان از علما، ايشان براي حفظ نظام همه توان خود را گذاشت و با سخنان خود خبرگان را آماده کرد به حضرت آيت الله خامنه يي راي بدهند، با آن حساسيت زماني که يقيناً مکتوب است، آنگاه کسي نگفت خلاف نظام سخن مي گويد و خلاف نظام عمل مي کند، موجب تفرقه شده، اما اکنون که حقايقي برخلاف ميل شما مي گويد و بر همه شما خوب واضح است که حقيقت چيست حالت اعتراض داريد. اين انصاف است؟ پس غرض از اين بيانيه حفظ نظام نيست.» به گزارش سايت رسمي دستغيب وي افزود؛ «شما توصيه به اخلاق مي کنيد، خوب بود از آن همه خلاف شرع ها که در مناظره تلويزيوني روي داد، نهي مي کرديد. بياييد در عوض اين کارها دست مهر و محبت به سر مردم بکشيد، زنداني ها را آزاد کنيد، عذرخواهي کنيد، با آزادي آنها به خواست اکثريت گوش دهيد. ضمناً قابل توجه اينکه بيان مي شود اعترافاتي در زندان صورت گرفته به عنوان مدرک جرم، بايد گفته شود هيچ مرجعي چنين فتوايي جهت صحت چنين اعترافاتي نمي تواند بدهد. لذا از نظر شرعي و قانوني مدرک نمي باشد. […]

  بازتاب توسط Bosgun — ژوئیه 27, 2009 @ 8:07 ق.ظ. | پاسخ

 2. باسلام
  خیلی خیلی از جناب حجت الاسلام سيدعلي محمد دستغيب شيرازي متشکریم بازهم به ایشان پس هنوز افرادی هستند که حرف دل مردم رابفهمند واز حقوق آنها دفاع کنندوگوشزدی به آیت الله خامنه ای بدهند کاش درراس مملکت اینچنین افراد بیشتربودند نه افراد خودخواهی چون احمدی نژاد که فقط حرف حرف خودش است

  دیدگاه توسط فری — ژوئیه 30, 2009 @ 3:13 ق.ظ. | پاسخ

 3. با سلام:
  به کجا چنین شتابان؟
  جناب آقای (خدا می داند شاید هم آیت الله)دستغیب شما در این چند ساله که آبروی ایرانی- اسلامی لگد مال می شد کجا بوده‌اید؟ آیا نمی دیدید یا چشمتان را بر روی حقیقت بسته بودید یا منافع سیاسیتان این گونه ایجاب می کرد؟ زمانی که خاتمی با لباس روحانیت (که روزگاری مقدس بود) در ایتالیا با دختران رقاصه دست می‌داد و مصافحه می کرد چرا صدایتان در نیامد؟ زمانی که خاتمی قرارداد ترکمن‌چای دوم ( کرسنت) را در سال 2001 با وساطت مهدی هاشمی رفسنجانی با شرکت اماراتی بست چرا صدایتان در نیامد؟ چرا زمانی که در دولت خاتمی با نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد به بهانه جشن ملی، دختران در برابر دیدگان نامحرمان رقص باله می کردند چرا صدایتان در نیامد؟ چرا در زمان هاشمی رفسنجانی که قتل های زنجیرهای به راه افتاد و افراد برجسته‌ای چون پوینده و مختاری و فروهر و … کشته شدند چرا صدایتان در نیامد؟ زمانی که روحانیون دوم خردادی در اروپا در جلساتی که حزب سبز آلمان برهنه رقاصی می‌کردند حضور یافتند و برخی از تصاویر آن از سیمای جمهوری اسلامی وقت پخش شد چرا صدایتان در نیامد؟چرا زمانی که طرفداران موسوی و کروبی بدون دخالت نیروی انتظامی یا بسیج در دو روز اول پس از انتخابات تهران را به آتش کشیدند و امنیت مردم را به خطر انداختند صدایتان در نیامد؟
  به نظر شما خبرگان باید چه کار می کرد بدون ارائه ی شکایت رسمی از طرف کروبی و موسوی به مراجع قانونی کاسه ی داغتر از آش می شد و یک طرفه انتخابات را بدون دلیل قانونی باطل می کرد؟ وظیفیه خبرگان چیست؟ دفاع از منافع حزبی و شخصی شما؟؟ یا پاسداشت حق ولو مرّ علیک؟
  امّا امروز که یکی از کاندیداها برخلاف نظر شما با اکثریت نسبی در انتخابات رای آورده و رهبری محترم بر اساس وظیفه شرعی و قانونی از ایشان حمایت می‌کند این همه سر و صدا راه انداخته‌اید؟!! چه انتظاری از ایشان دارید آیا توقّع دارید کسی را که در انتخابات دارای اکثریت آرا شده و مخالفانش حتی اعتراضات خود را از مسیر قانونی دنبال نکرده‌اند مستبدانه کنار بگذارد و به نفع جناح سیاسی شما بدعت گذاری کند؟!! فکر می کنید اگر شما چنین کاری کنید آن بیست و پنج میلیون در خانه خواهند نشست؟؟ مطمئن باشید آنها و بیشتر همین سیزده میلیون پیرو رهبری بزرگوارند و ایشان را تنها نخواهند گذاشت.
  امروز که جناح سیاسی شما شکست خورده است تمام ایرادات حریف را در تلسکوب بزرگ بینی خودتان چند برابر واقعیت می‌بینید و از خود غافل شده‌اید ( و فی انفسکم افلا تبصرون؟) به همین دلیل است که به خود اجازه می‌دهید در پروژه راه‌آهنی که در آن سررشته ندارید مغرضانه اظهار نظر کنید به همین دلیل است که شاگردان شما در مناطق مختلف شما را نایب امام عصر(عج) معرفی می‌کنند و مردم را به این دلیل که شما روزی وظیفه قانونی خود را در دفاع از آنان در برابر مالکان انجام داده‌اید مدیون شما می‌دانند!!!
  آن چه امروز کشور ما نیازمند آن است احترام به جمهوریت نظام و خواست اکثریت مردم و پشتیبانی از رهبری و باز گشت آرامش به کشور برای از بین بردن نقاط ضعف در فضایی آرام است بیایید اشتباهاتمان را پشت سر هم تکرار نکنیم و ایران را افغانستان نکنیم( و ما للرّسول الا البلاغ) والسلام.

  دیدگاه توسط آزادمرد — اوت 13, 2009 @ 11:42 ب.ظ. | پاسخ

 4. آری
  بیایید ایران را افغانستان نکنیم
  بیایید از خون کشته شدگان بگذریم
  بیایید بیخیال کسانی که در زندان کشته شدند بشویم
  این که به آنها تجاوز شده است نیز دروغ است . حالا گیریم هم که شده باشد ، حقشان بوده .
  تازه مابقی نیز باید در زندان بمانند
  شاید هم آنها عامل بیگانه بوده اند
  اصلا انسانیت به چه کارمان می اید ؟
  شرافت به چه دردمان میخورد ؟
  ما نباید برای نجات جمهوری اسلامی و اسلام عزیز از هیچ جنایتی سر باز زنیم .

  دیدگاه توسط هموطن — اوت 14, 2009 @ 6:23 ق.ظ. | پاسخ

 5. خاک بر سر کسانی که نادانسته و یا دانسته اسیر بازی سیاست کسانی می شوند که از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادعای طلبکارانه دارند و برای رسیدن به مقاصدشان (قدرت و ثروت ) از مردم مایه می گذارند .
  خداوندا سایه مقام معظم رهبری را مستدام بدار
  آمین

  دیدگاه توسط دل سوخته — اوت 15, 2009 @ 6:41 ق.ظ. | پاسخ

 6. باسلام خدمت عارف كامل و عالم فرزانه و سالك الي الله و محب اهلبيت عليهماالسلامو فاني في طريق الي الله حضرت آيت الله دستغيب
  بيانات روشنگرايانه و دقيق جناب عالي موجب بيداري بعضي قلبهاي خفته گرديده است ان شاء الله با ياري حضرت صاحب الزمان چشمهاو قلبهاي در بند دنياي مردم به نور حقيقت رو شن گرددو دست خائنين به اين نظام مقدس از اين ديار رخت بندد و غاصبان حق مردم رسوا و در محاكم عدل الهي به سزاي اعمالشان برسند واميد است احقاق حق خون به ناحق ريخته جمعي از جوانان توسط عمال زور و تزوير توسط دستهاي غيب الهي گرفته شودو حق واقعي به صاحبانش باز گردد
  بارالها ظهورمنجي مضطرين راهرچه سريعتر برسان تاپرچم عدل علي را در اين كشور بگستراند

  دیدگاه توسط حميد رضا مكاري — اوت 16, 2009 @ 7:58 ق.ظ. | پاسخ

 7. آفرین به آقای دستغیب ، هیچ مرجعی نباید در برابر این جنایات هزاران نفر زندانی ، ده ها هزار نفر مضروب و صد ها نفر کشته و کودتایی که برای به زیر کشیدن جمهوریت نظام انجام شده خاموش بنشیند

  تا آخرین لحظه پشتیبانتان خواهیم بود

  دیدگاه توسط یه نفر — اوت 16, 2009 @ 12:49 ب.ظ. | پاسخ

 8. کودتاچی ها شدیداً از این حرکت آیت الله دستغیب هراسیده اند

  دیدگاه توسط ایرنبان — اوت 16, 2009 @ 12:51 ب.ظ. | پاسخ

 9. باور کنید جناب آقای دستغیب من با دیدن این مواضع شما که اینقدر نابخردانه در مورد رهبری موضع گیری می کنید به یاد این روایت می اندازد که در زمان ظهور حضرت حجت برخی از علماء و دانشمندان دینی زمان به دیلیل از بین رفتن منافع شخصی شان با امام عصر نیز به مخالفت می پردازند من دلایل اینکه چرا شما در طی سالهای رهبری امام خامنه ای هیچ موضع گیری بر له ایشان نداشته اید را میدانم ایشان شما را صالح برای نمایندگی ولی فقیه در استان فارس ندیده اند لذا شما و خانواده شما بجز سید بزرگوار علی اصغر دستغیب به مخالفت با ایشان بصورت علنی و یا غیر علنی پرداخته اید آیا برای برگزاری نماز جمعه در مسجد آتشیهای شیراز آن هم در مقابل مصلی نماز جمعه شیراز توجیه شرعی قابل قبولی دارید؟ آیا توجیهی در برابر فضاحتهای به بار آمده توسط سید هاشم دستغیب دارید یا از آن هم بی اطلاعید؟ چرا تحقیق نمیکنید چرا محبوبیت شما و برخی از منصوبین به شما در بین حزب اللهی های استان فارس و خصوصاً شهر شیراز کاهش یافته است؟چرا به این سوال پاسخ نمیدهید که چرا از زمان شروع نمایندگی ولی فقیهی آقای حائری در شیراز شما یکبار هم به نماز جمعه شیراز نیامده اید؟فکر کرده اید یکی از دلایل درخواست آقای حائری از امام جمعه ای شهر شیراز چه بوده است؟به نظر شما آیا شما و برخی دیگر از بستگانتان ادامه دهنده راه شهید محراب بوده اید؟ و سایر سوالاتی که میدانم هیچ وقت پاسخ داده نخواهد شد.
  پس شما را به عنوان فرزندی کوچ از استانتان نصیحت میکنم با حق باشید و فریب دنیا را نخورید که اگر ماندنی بود به من و شما نمی رسید.
  در آخر شما را به قرائت دعای
  ربنا لا تزغ قلوبنا بعد اذهدیتنا و حبلنا من لدنک رحمه در قنوت نمازهایتان سفارش میکنم
  والاسلام و علی من التبع الهدی

  دیدگاه توسط یاسین — اوت 17, 2009 @ 12:08 ق.ظ. | پاسخ

 10. با سلام به همه دوستان یه جواب بدم به این جوش آورده آخری .داداش ندای مقدس نمایانه هر که با ما نیست بر ضد ماست از نوشته ات بلند شده شاید فکر میکنی بوی تعفن عقیده (ما هستیم و مخالفان ما کافرند ) را که امثال شما سر داده و میدهید را مردم فهیم درک نمیکنند؟بس کنید عالم بزرگواری از خانواده با اصل و نسبی همچون آیت الله دستغیب که در این دوره با شجاعت حیدر گونه حرف حقی زده را اصلا میشناسید که مثل مرادتان رو به ترور شخصیتی آورده اید.چراغی را که ایزد برفروزد .اگر سگ پف کند ریشش بسوزد.پشت سر شعار دفاع از رهبری مخفی شده اند و دریغ از پیروی واقعی از رهبری .با رویه و اعمالشان مردم را از ولایت و اسلام و علمای الهی رو برگردان میکنند تازه دم از ذوب در ولایت بودن هم میزنند .اینهمه رهبری گفته تقوا و اخلاق را رعایت کنید شما 180 درجه برعکس عمل میکنید (زدن و زندان کردن و ترور شخصیت افراد .تهمت . مجادله.شکنجه.)اگر یه عالم هم باشد که بگوید اسلام دین رأفت و مهربانی و احترام و عطوفت هست مردم را از اسلام و نظام متنفر نکنید .بجای چشم گفتن و در جاده اسلام واقعی حرکت کردن عناد و دشمنی میکنید ؟توبه کنید و حق مردم را که ضایع کردید جبران کنید شاید در آن دنیا اهل بیت پیامبر بخاطر بی حرمتی به فرزندانشان میر حسین موسوی و آیت الله دستغیب و…گوشه چشمی کنند .بالاخره ذریه پیامبر مثل شما اهل کینه و دشمنی نیستند از حق خود میگذرند البته اگر مردم هم از شما راضی شوند و الا وای بر آخرت شما وای بر دنیا و آخرت شما

  دیدگاه توسط مهدی مرادیان — اوت 19, 2009 @ 3:46 ب.ظ. | پاسخ

 11. چراغ ظلم ظالم تا ابد هرگز نسوزد *** اگر سوزد شبی سوزد شب دیگر نمیسوزد

  دیدگاه توسط gfhg — اوت 20, 2009 @ 4:50 ق.ظ. | پاسخ

 12. آقا اگر قراره این اصلاح طلبا آیت ا… سازی بکنن کی بهتر از این آقای دستغیب. خوب کسی رو ندارن. مگه نداری عیبه؟

  دیدگاه توسط علی دلخور — سپتامبر 30, 2009 @ 6:59 ب.ظ. | پاسخ

 13. واي بر شيعياني كه فقط عقلشان به چشمشان است و بي تفكر به بزرگاني همچون آيت الله دستغيب اين مرجع عاليقدر جهان تشيع تهمت و افترا مي زنند ولي خود نمي دانند كه بر اساس رساله هاي همه مراجع بزرگ همچون آيت الله العضمي منتظري ، آيت الله العضمي صانعي و آيت الله العضمي سيستاني ، آيت الله العضمي اردبيلي و ساير بزرگان مي فرمايند كه مرجع تقليد بايد شجاع و عادل باشد و همواره حق را بيان كند و همراه مردم باشد

  دیدگاه توسط محسن — اکتبر 6, 2009 @ 12:17 ق.ظ. | پاسخ


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: