کودتا نیوز

ژوئیه 28, 2009

روشی کم هزینه اما موثر برای اطلاع رسانی مناسبتهای مختلف جنبش

Filed under: Uncategorized — koodetanews88 @ 11:09 ب.ظ.

6649_101973196479667_100000009606555_53054_5215272_nعکس:کودتا نوشت

در نبود رسانه های آزاد و کمبود اطلاع رسانی و ضعف هماهنگی در جنبش سبز، این روش آسان که در نماز جمعه استفاده شد و روشهای مشابه نظیر پخش یک برگ اعلامیه/شبنامه به ویژه در مناطق محروم تر می تواند بسیار موثر باشد.
با تلاش و پشتکار ما پیـــــــــــــــــــــــــروزیم!

Advertisements

نوری به تاریکخانه مخوف مافیای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Filed under: Uncategorized — koodetanews88 @ 10:38 ب.ظ.

مطلبی ارزشمند از وبلاگ «مورچه سبز»:

برکناری وزیر اطلاعات و سرپرست شدن شخص احمدی‌نژاد بر این وزارت‌خانه در چند روز باقیمانده از دولت نهم به همراه اخباری که از کاندیداهای تصدی این وزارتخانه در دولت کودتا منتشر شده نشان می‌دهد که سیطره سپاه پاسداران بر دولت در حال تکمیل است.

آنچه از روایت افراد آزاد شده اخیر از شکنجه‌گاه‌های رژیم بر می‌آید و آنچه از شواهد عینی ما در تظاهرات خیابانی نتیجه می شود را اگر در کنار سلب مسؤولیت نیروی انتظامی و دادگستری و همچنین خط و نشان کشیدن‌های سران سپاه برای معترضان بنشانیم متوجه خواهیم شد که مدت‌هاست حاکمان بلامنازع نظامی و امنیتی و مشت آهنین نظام» سپاه پاسداران انقلاب اسلامی» است.

سپاه بعد از شروع دوران اصلاحات به تدریج وارد عرصه سیاست و اقتصاد و امنیت کشور شد و قدرت‌نمایی‌هایش که با دستور ،حمایت و تشویق رهبری همراه بود روز به روز عرصه را بر جریان اصلاحات تنگ‌تر کرد. شاید نخستین گام را سردار صفوی در سال 76 برداشت که با تهدید خشن مطبوعات دوم خردادی -که تازه هوایی تازه برای تنفس و رویش یافته بودند- زمینه توقیف‌های زنجیره‌ای و بازداشت‌‌های خودسرانه روزنامه‌نگاران و نویسندگان را فراهم کرد. پس از پالایش نسبی وزارت اطلاعات از نیروهای ماشین ترور در سال 77 به این سو، به تدریج نیروهای اخراجی جذب اطلاعات سپاه و حفاظت قوه قضاییه شدند. ایجاد بازداشت‌گاه‌های اختصاصی و بند ویژه در زندان اوین برای سپاه در همین دوران بر سر زبان‌ها افتاد. سرکوب خشونت بار جریان 18 تیر 78 و تهدید روز افزون و علنی جریان اصلاح‌طلبی، روشنفکری و دانشجوی با راه‌‌اندازی ، تجهیز و آموزش گروه‌های فشار و لباس شخصی از بین نیروهای بسیج و هیئت رزمندگان اسلام و در آخر مصونیت این گروه‌ های کوک شده از هر گونه تعقیب و پرسش ، سرآغازی شد تا در سالهای بعد هم دولت مداراجوی خاتمی را از هرگونه اقتداری خالی کند و در عرصه داخلی و بین‌المللی با چالش‌های فراوان روبرو سازد. آنجا که جنگنده‌های سپاه مانع افتتاح فرودگاه امام در سال 83 شدند ضرب شستی بود از همین دست.

با آغاز دولت نهم و ورود رسمی ارکان سپاه به فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی ، بخش عظیمی از دولت مستقیم یا غیر مستقیم از وزارت کشور و فرمانداریها و استانداریها تا اطلاعات و مخابرات و نفت و صنایع و نیرو در اختیار این نیروی نظامی قرار گرفت. گسترش حوزه فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و بسیج سازندگی ، تاسیس صدها شرکت‌ جدید با مدیریت سران و فرماندهان سپاه و تسلیم پروژه‌های نفتی- به عنوان شریان اقتصادی و درآمدی- و صنعتی به سپاه با ترک تشریفات ظاهری و قانونی متداول باعث شد در اوج درآمدهای بی سابقه نفتی و انتظار جامعه برای رونق اقتصادی و تحول و پیشرفت در زیرساخت‌های عمرانی و صنعتی، مردم روز به روز فقیر تر شوند. اما آیا این همه درآمد نفتی را چه شد؟

واقعیت آن است در شرایط وضع تحریم‌ها و صدور قطعنامه‌ها، خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی در بازار سیاه بین المللی از کشورهایی چون روسیه، کره‌شمالی، چین و پاکستان به قیمت‌های سرسام آور قسمت عمده ای از درامد نفتی به قیمت تجهیز سپاه پاسداران بلعید. اگر کمک‌های نظامی و لجستیکی سپاه به نیروهای افراطی در عراق و لبنان و فلسطین و یا ایجاد پایگاه‌های آموزشی در آمریکای جنوبی در زیر چتر پروژه‌های ساختمانی و یا کمک‌های بی حساب و کتاب به برخی کشورها برای جلب حمایت و رای آنها در مجامع بین المللی -که جملگی نتیجه معکوس نیز به بار آورد- و نیز قاچاق و تزانزیت شریان اصلی مواد مخدر جهان از افغانستان به اروپا و در آمد هنگفت آن را نیز به این سیاهه اضافه کنیم در می‌یابیم که مافیای سیاسی امنیتی اقتصادی سپاه حیات و بقایش را گرو در حمایت از وضع موجود و فردی چون احمدی نژاد و همراهی و پشتیبانی از روحانیت فاسد و منحرف قم بویژه افرادی چون مصباح یزدی و محمد یزدی دارد.

بنابراین این قدرت افسار گسیخته و مست‌کننده به خود اجازه می‌هد هرگونه اعتراض و پرسشی را زیر پا له کند و به وحشیانه‌ترین شکل ممکن سرکوب کند مبادا خللی در امپراطوری‌اش وارد شود. این مومنان راستین مکتب ماکیاول همان‌هایی هستند که به شکل بسیجی و نیروهای خودسر و لباس شخصی به هیچ کس پاسخگو نیستند و هیچ سوالی را برنمی‌تابند و دستیابی به قدرت و حفظ آن را به هر راه و وسیله نه مجاز که واجب می‌دانند. کسانی که الگوی رفتاری آنها را شاید بتوان در میان شیوه‌های وافن‌اس‌اس هیتلری و گشتاپو و فرماندهان گوانتانامو و ابوغریب و الگوی تئوریش را در میان جستجو کرد و بس.

داستان شهادت حسین اخترزند و تصاویر آن شهید 18+

دوستان به شرافت ایرانیتون قسم به تمام خبرگزاری ها، همه جا پخش کنید،نگذارید خونش پایمال بشه..

در روز 25 خرداد در درگیریهای اصفهان یکی از دوستان ما به نام «حسین اخترزند » به طرز وحشیانه ای به شهادت رسید. «حسین اخترزند » فرزند مرحوم مرتضی ، 32 ساله (متولد 27 آذر ماه سال 1355) نان آور خانواده بود . وی در روز دوشنبه25 خرداد ماه بعد از کار به سمت دروازه شیراز حرکت می کند .آنجا کانون در گیریها بوده و عده ای بسیجی و لباس شخصی به دنبال تعدادی از مردم می گذارند .و حدود 15 نفر از مردم از درب پارکینگ مجتمع پزشکان (واقع در دروازه شیراز – بن بست هاله )وارد ساختمان می شوند و هر کدام به طبقه و یا اتاقی پناه می برند . اما متاسفانه حسین و یک نفر دیگر که هنوز نامش را نمی دانیم در پشت بام طبقه سوم به دست بسیجی ها می افتند و مورد ضرب و شتم بسیار زیادی قرار می گیرند و بسیجی های بیرحم آنها را از طبقه ی سوم به پایین پرتاب می کنند .

شخص دیگر که همراه حسین بوده به دست لباس شخصی ها می افتد و طبق گفته های شاهدان ، پرچمی دور بدنش پیچیده و او را به مکان نا معلومی برده اند . اما بدن نیمه جان حسین را چند تن از مردم می بینند و یک پزشک انسان دوست با بیمارستان شریعتی (واقع در 100متری محل وقوع ) تماس گرفته و اورژانس به محل حادثه آمده است . و علیرغم مداخله ی نیروهای امنیتی که اجازه ی بردن حسین به بیمارستان را نمی داده اند ، مردم تجمع کرده و با آمبولانس او را به بیمارستان رسانده اند .اما متاسفانه در شامگاه در مقابل چشمان مادر و خواهر و برادرانش جان سپرد .البته به گفته ی یکی از پرستاران وضعیت حسین آنقدر وخیم بود که مرگ از زندگی برایش بسیار بهتر بود .زیرا که او قطع نخاع شده بود و هیچ جای سالمی در بدنش نمانده بود .

نیروهای امنیتی به خانواده حسین تاکیید داشتند که او در اثر سهل انگاری روی ایرانیتهای پوسیده ی پشت بام افتاده و کشته شده است .حتی یکی از فرماندهان سپاه چند روز پیش در یک سخنرانی باکمال بی شرمی اعلام کرد که ما در اصفهان تنها یک کشته داشتیم آنهم به خاطر استعمال مواد مخدر ( شیشه ) بوده است .

نیروهای امنیتی فشارهای زیادی را بر این خانواده وارد داشتند و از همه نزدیکان تعهد گرفتند که کشته شدن حسین را تصادف اعلام کنند تا جنازه وی را تحویل دهند . حتی در مراسم ختم 5 نفر مسلح ( 3 مرد و 2 زن ) را آوردند که مراقب اوضاع باشند . تمام مراحل کفن و دفن او را یکی از عوامل خودشان انجام داد و حتی زیارت عاشورا که موقع خاک سپاری خوانده شد را نیز یکی از همین افراد خواند . ضمن اینکه موقع حمل تابوت از گفتن «الله اکبر» جلوگیری کردند !!!

اما خدا را شکر با همه ی این فشارها تمام مردم اصفهان از این قضیه خبردار شدند و حتی آقای نکوئی ( رئیس ستاد میرحسین موسوی در اصفهان ) نیز در مراسم وی شرکت داشت .

این خبر در بسیاری از سایت ها و وبلاگها درج شده است .

برخلاف اینکه امنیتی ها تاکیید داشتند که او خودش در اثر غفلت افتاده اما آثار جراحات زیاد روی دست چپ ، پای چپ و راست ، کمر ، پهلو و پارگی عمیق دست راست ( که در برگه ی پزشکی قانونی نیز ثبت شده است ) و نیز شاهدانی که آنجا بوده اند و صدای ضرب و شتم و فریادهای حسین را شنیده اند ، همگی گواهی است بر اینکه او قبل از افتادن مورد ضرب و شتم زیادی قرار گرفته است . امیدواریم این خبر را به گوش تمام جهان برسانید تا همه بدانند » حسین اخترزند» را بیرحمانه تر و سنگدلانه تر از بقیه کشتند .

آدرس منزل حسین : اصفهان . خیابان رباط دوم (شهید رضی) . خیابان مخابرات . کوچه سلطانی . فرعی اول سمت راست . منزل اول سمت چپ (در سبز رنگ) . طبقه ی دوم .

آدرس قبر : باغ رضوان . قطعه 17 . بلوک 1 .

پاسخ آيت الله العظمي صانعي به نامه آقايان خاتمي، کروبي و موسوي

Filed under: Uncategorized — koodetanews88 @ 6:07 ق.ظ.

پاسخ این مرجع که در پایگاه اینترنتی ایشان آمده است:
بسمه تعالي

حضور محترم حجج الاسلام والمسلمين آقايان خاتمي، کروبي و دوست مکرم جناب آقاي مهندس ميرحسين موسوي و ساير امضا کنندگان محترم نامه مورخ3/5/88
بعد التحية و السلام؛

تظلم هاي کتبي شما بزرگان که گوياي تعهدتان به اسلام و اهداف مقدس جمهوري اسلامي که توسط امام امت (سلام الله عليه) ترسيم گرديده دريافت شد.
همانطور که همگان مي دانند ميزان رأي ملت است و مردم طبق منشور قانون اساسي بايد بر سرنوشتشان حاکم گردند. بر اين اساس بايد به سمتي حرکت کنيم که منطق، آزادي بيان، صدق و راستي و دفاع از حقوق انسان ها جايگزين ظلم، ستم، دروغ و شکنجه روحي و جسمي ـ که ماحصل دولت هاي غير مردمي، مستبد و خودخواه است ـ گردد. اما متاسفانه همانطور که در نامه شما اشاره شده، مدتي است که شاهد افتراء، دروغ و تضييع حقوق مردم، بازداشت و زنداني نمودن، ظلم و آزار و شکنجه هاي روحي و حتي کشتن مردمي که براي دفاع از حق خود تظاهرات مسالمت آميزي را داشته اند، هستيم.
اينجانب به حکم لزوم جلوگيري از ظلم ظالمين به همه کساني که سبباً يا مباشراً در ضرب و جرح و قتل و زنداني کردن انسان ها از اقشار مختلف مردم دخالت مي کنند و به اذيت و ايذاء آنها در زندان ها و سلول ها ـ که خود ظلم مضاعفي به آنان مي باشد ـ مي پردازند مي گويم که اينگونه ظلم ها به کساني که هيچ پناهگاهي جز خداوند ندارند از گناهان کبيره به شمار مي رود و آنقدر بزرگ و خلاف انسانيت و معصيتي فوق العاده است که سه امام معصوم به سه فرزند خودشان(عليهم السلام) که آنها هم امام بوده اند و براي درس به ديگران وصيت کرده اند که بايد از آن فاصله گرفت و به آن نزديک نشد: «اياک و ظلم من لايجد عليک ناصراً الا الله» لذا اميدوارم تا دير نشده زمينه آزادي تمام زندانيان و اجازه برگزاري مراسم به خانواده شهداي حوادث اخير داده شود و آمرين و عاملين و محرکين و همه آنها که به نحوي در بروز حوادث اخير دخيل بوده اند توبه نموده و رضايت مضروبين و آسيب ديدگان را جلب نمايند و در يک جمله به نصايح خيرخواهانه آيت الله هاشمي دامت افاضاته توجه کرده و به آن عمل نمايند تا پرونده دولت بيش از مسئله انتخابات و عدم مشروعيت شرعي و مقبوليت که بوسيله قانون اساسي با رأي قطعي و بدون ترديد توده مردم حاصل مي شود، سنگين تر نگردد و حقوق اوليه مردم تضييع نشود و به جاي توجه به اعتراض توده هاي مردم در داخل و خارج، سينه وقلب جوانان را نشانه نروند که همه ظلم ها و اذيت ها و اعتراف گيريها و دروغ پردازي ها نه تنها منجر به تقويت حکومت نمي شود بلکه موجب ضعف و بغض مردم نسبت به حکام خواهد شد و در نهايت ناله مظلومان، قطعاً ذلت و گرفتاري ستمکاران را در زماني نه چندان دور به دنبال خواهد داشت.
در خاتمه همانطور که قبلاً گفته ام، بار ديگر به شما و همه ملت شريف و عزيز ايران اسلامي در داخل و خارج و همه کساني که تلاش مي کنند صداي مظلومين معترض به انتخابات را بگوش جهانيان برسانند عرض مي کنم که مبادا فشارها و اذيت ها و حق کشي ها موجب يأس و نا اميدي شما گردد و خواسته ستمکاران تحقق يابد بلکه بايد راه احقاق حق را بدون خشونت و با رعايت حفظ امنيت و رفتار مسالمت آميز ادامه داد. خداوند را شاکرم که شما آقايان با حفظ وحدت، که رمز پيروزي شماست و اتحاد توده هاي مردمي را نيز به دنبال خواهد داشت، توانسته ايد همگام و همفکر با يکديگر به جلب و جذب مردم مخصوصاً نسل جوان بپردازيد و شهد شيرين دفاع از حقوق انسان ها و حاکميت مردمي را به يادگار بگذاريد.

يوسف صانعي
4/5/88
3 شعبان المعظم1430

سخنان بی نظیر و قاطع رییس جمهور موسوی_دوشنبه 5 مرداد 1388

Filed under: Uncategorized — koodetanews88 @ 3:40 ق.ظ.

f_48712101042m_c3e45e8
میرحسین:آینده حرکت به آمادگی ما برای هزینه پرداختن بستگی دارد.
«هریک از اعیاد،نعمتی برای نهضت سبز است»
مهندس موسوی در نشست صبح روز دوشنبه انجمن اسلامی معلمان ایران و نمایندگان تشکل‌های مختلف معلمان سخنرانی کرد.
به گزارش قلم نیوز،ایشان با تبریک ماه شعبان و اعیاد این ماه،این فرصت‌ها را نعمتی برای نهضت سبز خواند تا از آن خوب استفاده کندو گفت:این مهم‌ترین مساله است که شبکه عظیم اجتماعی و سبزی که در سراسر کشور ایجاد شده است،اگر هوشیار باشد که هست، باید از تمام این مناسبت‌ها با استفاده از خلاقیت خود استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه این مناسبت‌ها زیاد هستند یادآور شد: ما می‌توانیم هر روز برنامه‌ای برای روشنگری و پیگیری اهداف بلند نهضت بزرگ سبز داشته باشیم.
موسوی با اشاره به مغفول ماندن بخشی از حقوق مردم و کرامت انسانی زن‌ها، آزادی سخن، اندیشه و گفت‌وگو و هویت ملی ما و طرح آنها در انتخابات بیان کرد: طبیعی است که این سخنان از دل مردم برخاسته بود که به آنها بازگشت و موج ایجاد کرد و آینده این حرکت هم بستگی به این دارد که ما تا چه اندازه این شعارها را ببینیم و پایبند به آنها بمانیم و حاضر باشیم هزینه این پایبندی را بپذیریم.

وی افزود متهم می‌کنند که شما ساختارشکن هستید و از ساختارشکنی استفاده می‌کنید، ما می‌خواهیم بگوییم ما دنبال ساختارهای واقعی برآمده از دل مردم و قانون اساسی هستیم. شما ساختارشکن هستید. با بررسی جریانات یک نمونه از دستگیری‌ها از ابتدا تا انتهای آن می‌توانید ببینید چه کسانی ساختارشکن هستند. لزومی ندارد ما صدها جنایت و تیراندازی و لباس شخصی را ببینیم، فقط کافیست آقایان یک نمونه مثلا پرونده همین روح الامینی، اعرابی یا آقاسلطان را مورد بررسی قرار دهند، خواهند دید که تا چه اندازه ساختارشکنی در مجموعه نظام صورت گرفته است و این به آنچه ما از جمهوری اسلامی و نظام انتظار داشتیم، هیچ شباهتی ندارد.

وی با بیان اینکه ما چنین نظامی را نمی‌خواستیم گفت: آیا ما نظامی را می‌خواستیم که افرادی شبانه بریزند و خانه‌های دانشجویان و مردم را ویران و ماشین‌های آنها را تخریب کنند؟ و بعد همه ارگان‌های موجود از وزارت اطلاعات تا بسیج بگویند این‌ها به ما ربطی ندارند؛ این‌ها از کجا آمده‌اند آیا از کره مریخ آمده‌اند؟ وقتی قتلی رخ می‌دهد، متهم هر کجا باشد آقایان آنقدر قوی هستند که ردش را بگیرند، آن‌وقت ده‌ها و صدها نفری که این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند را نمی‌توانند شناسایی کنند؟ چه کسی این را باور می‌کند؟ آیا این به معنای متهم کردن کل نظام به دروغگویی نیست؟

موسوی در ادامه با اشاره گسترش پوستر دروغ ممنوع در سطح کشور گفت: مردم متوجه شدند که یک دروغ بزرگ پشت این جریانات هست که این همان ساختارشکنی و روی گرداندن از قانون اساسی و همه آرمان‌ها و ایده‌آل‌هایی بود که نظام ما و مردم به آن پایبند بودند. الان هم نظام هیچ چاره‌ای ندارد که به آنها (آرمان‌ها، ساختارها و قانون اساسی) بازگردد و به نظر من اگر برنگردد مردم آن را برخواهند گرداند و مردم خود از راهی که آمده‌اند باز نخواهند گشت.

وی ادامه داد: غافلگیری دیگری که برای آقایان اتفاق افتاد این بود که تصور می‌کردند با چند حرکت بعد از 22 خرداد مردم به خانه‌های خود بازخواهند گشت اما همین که ملتی با این گستردگی و با این همه هزینه‌های بسیار بیش از 40 روز در خیابانهاست نشان‌دهنده عمق این جریان است؛ بعد آقایان ذهنیتشان را داده‌اند به اینکه دو گروه خارج کشور بودند و تماس با سفارتخانه موضوع را حل می‌کند، اینها تصور می‌کردند که احزاب این جریان را هدایت می‌کنند برای همین شخصیت‌ها و سران احزاب را دستگیر کردند و تمام تلاش خود را برای اعتراف‌گیری به کار بردند.

موسوی در ادامه با اشاره به اظهارات آیت‌الله جنتی مبنی بر اینکه که اعترافات دارد گرفته می‌شود گفت: آیا یک روحانی و مجتهد که اصولی دارد می‌تواند این حرف را بزند؟ اعتراف گرفتن داشتیم در اسلام؟ ما آدم‌های کم سوادی هستیم شما که باسواد هستید بیایید شرح دهید کجای اسلام، کجای قرآن و کتب فقهی ما روی مساله اعتراف کردن تکیه کرده‌اند؟ ما هر چه از حضرت علی (ع) شنیده‌ایم، بر عکس این بود، در جهت تبرئه مردم بود و در این جهت بود که مردم علیه خود حرفی نزنند

وی با اشاره به اصل آزادی برگزاری اجتماعات به درخواست خودش و مهدی کروبی برای برگزاری مراسم یابود شهدای وقایع اخیر در مصلی تهران اشاره کرد و گفت: با این کار دولت را در معرض امتحان قرار دادیم؛ ما نمی‌خواهیم کاری کنیم، سخنرانی هم نداریم، فقط می‌خواهیم از مصلایی که با هزینه‌های صدها میلیارد تومانی ساخته شده، یک استفاده‌ای کنیم، همان 13 میلیونی که شما می‌گویید، این‌ها هم حقی دارند نسبت به این مصلی و از پول آنها ساخته شده و از بودجه عمومی صرف شده است و متعلق به آنها هم هست، اجازه دهید ما جمع شویم و فقط قرآن بخوانیم، قرآن بخوانیم .
موسوی در ادامه قتل‌ها و دستگیری‌های رخ داده را فاجعه خواند و گفت: ما چنین چیزی را حتی قبل از انقلاب هم شاهد نبودند. به کسانی که چنین جنایاتی را مرتکب می‌شوند یادآور می‌شوم که مردم، آنهایی را که قبل از انقلاب مرتکب جنایت شدند به یاد داشتند و آنها را به سزای عملشان رساندند؛ مردم از چنین جنایت‌هایی نخواهند گذشت. چطور می‌شود یک فردی علاقه‌مند به انقلاب، اسلام و کشور حتی یک آدم گناهکار به زندان وارد شود و بعد جنازه او بیرون آید؟ مگر ما پیرو امام علی (ع) نیستم؟ مگر توصیه‌های ایشان را درباره ابن ملجم نشنیده‌ایم؟ مگر درباره عدالت اسلامی صحبت نکرده‌ایم؟

به گزارش قلم‌نیوز، وی افزود: مگر این وضعیت قابل تحمل است؟ چطور سران کشور ما فریاد نمی‌کشند و از این فجایع گریه نمی‌کنند؟ نمی‌بینند اینها را لمس نمی‌کنند. اینها همه کشور را سیاه می‌کنند. اینها دل همه ما را سیاه می‌کنند، اگر ما سکوت کنیم همه ما را ویران می‌کند و همه ما را به جهنم می‌برد. من نسبت به این اعتراض‌ها خوشحالم زیرا این اعتراض‌ها نشاندهنده سلامت ملت ماست مردم ما راضی به جنایت نیستند؛ راضی به اینکه افراد جانی پیدا شوند و به خانه‌ها و ماشین‌های مردم حمله کنند، نیستند؛ این عدم رضایت نشاندهنده زنده بودن ملت ماست و کسانی که در مسوولیت هستند بدانند که اگر ملتی طاقت مخالفت با جنایت‌ها را دارند باید در کنار این ملت و مدافع آنها باشند.
وی با اشاره به نام امیر جوادی که سایت‌ها به تازگی نام وی را به عنوان یکی از شهدای وقایع اخیر عنوان کرده‌اند با تاسف بیان کرد: ما همه مسلمانیم، حداقل جوانمردی این است که اگر اینها را کشته‌اید، آنها اذیت شده‌اند و زجرکشیده‌اند، لااقل جنازه‌های آنها را بدهید و به خانواده‌های آنها برسید. آن دسته از افرادی که شناخته شده نیستد چه؟ آنهایی که شهرستانی هستند چه می‌شوند؟ اینها را برگردانید به خانواده‌هایشان. چرا اینقدر مردم را آزار می‌دهید؟ چرا مردم را عصبی می‌کنید؟ چرا مردم را تحقیر می‌کنید؟ مردم حق دارند از قبر فرزندان خود خبر داشته باشند.
وی ، شورش خیابانی خواندن حرکت‌های مردمی را ناشی از اشتباه جریان حاکم در درک حرکت مردم خواند و اینکه آنها فکر کردند با ایجاد حالت امنیتی و بهم‌زدن اجتماعات، حرکت مردم جمع خواهد شد.

موسوی با اشاره به حافظه تاریخی و جمعی مردم یادآور شد که این‌طور نیست که چند ماه بگذرد و مردم همه چیز را فراموش کنند و همه چیز حل شود.قسمت سوم http://www.youtube.com/watch?v=YCZzU3PxhJM